Skip to content

Makyajın Altında Sivilce Bantları

Bütün gün burada oturabiliriz ve onsuz yaşayamayacağımız güzellik ürünleri hakkında tartışabiliriz, ancak güzellik dünyasını kutsayan yeni ürünler açısından, sivilce tedavi bantları geleceğin vazgeçilmezleri mi ?

Normalde, daha iyi ve daha az iltihaplı bir duruma uyanmak için bu sivilce bantlarını gece boyunca yapıştırıyoruz. Ancak, gün boyunca bu küçük saydam noktaları takmaya ne dersiniz – ya da belki makyaj altında?

Çoğu sivilce bandı yarı saydam olduğundan, sadece makyajsızken ve pijamalarınızla değil, dışarıda makyajınızın altında da kullanılabilir. Cosrx Korean Skin Care’deki güzellik ekibi ve makyajın en çok satan Clear Fit Master Yaması gibi sivilce yamalarının nasıl kullanılacağını anlattı.

Makyajın Altında Sivilce Bantları 1

Sivilce bantlarınıekini makyajdan önce uygulamak için adımlar:

  1. Yüzünüzü yıkadıktan sonra cildinizin tamamen kuru olduğundan emin olmak için bir havluyla hafifçe silin.
  2. Sivilcenizin boyutundan biraz daha büyük bir bant seçin.
  3. Herhangi bir cilt bakımı yapmadan önce, bantı doğrudan sorunlu bölgeye koyun.
  4. Bant bölgesinden kaçınarak bir sonraki cilt bakım adımlarına geçin.
  5. Üstüne makyaj uygulayın.

Akne yaması üzerine makyaj yaparken öneriler?

1. İpucu: Bant bölgesine makyaj yaparken ekstra yumuşak olun.

2. İpucu: Makyaj yaparken, çok daha ince ve daha az farkedilebilen sivilce bantları var bunlardan kullanmanızı öneririz.

İnsanlar makyaj altında sivilce bantları giyerken ne tür hatalar yapar?

1: Bantı örtmek için çok fazla dondöten ya da kapatıcı kullanmak sadece daha dikkat çekici görünmesini sağlayacaktır.

2: Bant üzerine çok fazla ürün koymak kırışıklık yaratacaktır, bu yüzden yamayı kullanırken ne kadar ürün uyguladığınız konusunda tutucu olun.

3: Cilt bakımınızda yağ veya serum kullanıyorsanız, bantın ıslanmadığından emin olun. Islak bir bant yapışkan olmayacaktır. Sivilce için bir bandaj gibi düşünün.

Bu arada belirtelim ki bant yerine, sivilce yaması da denebilir. Bu yüzden yazımıza sivilce yaması olarak devam edeceğiz ki sivilce yaması diye arayan misafirlerimiz de faydalansın.

Gün boyunca sivilce yaması giymenin faydaları nelerdir?

Yama, cildi sadece iltihaptan korumakla kalmaz, aynı zamanda sivilceniz deki iltihaptan da korur, bu nedenle, eğer çok miktarda toz veya başka riskler içeren bir ortamdaysanız yamayı kullanmanızı öneririz. Yamalar aynı zamanda, iltihabını iyileştirilmesi gereken önceden açılmış bir sivilcenin örtülmesi ve korunması için de harikadır. (Kızarıklığı gizlemek için de harika.)

Bir randevunuz olduğunu düşünün- sivilcenizi çabucak nasıl uzaklaştırabilirsiniz?

Katıldığınız önemli bir toplantınız, randevunuz veya partiniz varsa ve sivilcenizi gizlemeniz gerekiyorsa, bir gece önce SivilceYamasını kullanmanızı öneririz.

Sivilce yaması takmaktan ne zaman kesinlikle kaçınmalısınız?

Genellikle spor salonunda veya saunada, çok fazla terleyeceğiniz durumlarda kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Yapışmayacaktır ve cildin böyle bir ortamda nefes almasına izin vermek daha iyi olacaktır.

Lip Gloss Nasıl Kalıcı Olur?

Lip Gloss Nasıl Kalıcı Olur?

Lip gloss Türkçesi ile dudak parlatıcısı, günümüz de en çok kullanılan makyaj malzemelerindendir. Lip gloss temel olarak: dudakların daha parlak…
Sonbaharda Ten Renginize Göre Ruj Seçimi

Sonbaharda Ten Renginize Göre Ruj Seçimi

Her mevsimin bir rengi vardır ve her kadın dudaklarında 4 mevsimi taşımaktadır. Yarısına gelmişken sonbaharda ten renginize göre ruj seçiminden…
Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen makyaj günlük olarak tercih edilmese de özel günlerde ve fotoğraf çekimlerinde kusursuz görünüm için kullanılır. Cilt kusurlarını kapatıp porselen…
Cilt Bakımında Alfa-hidroksi asitler - AHA'lar nedir?

Cilt Bakımında Alfa-hidroksi asitler - AHA'lar nedir?

Alfa-hidroksi asitler (AHA’lar), çeşitli cilt bakım ürünlerinde kullanılan bir grup bitki ve hayvan kökenli asitdir. Bu cilt bakım ürünleri arasında…