Skip to content

FRENCH OJE NASIL SÜRÜLÜR?

French oje tırnaklarınızın uç kısımlarına beyaz oje sürerek tırnaklarınızın daha sağlıklı ve kusursuz görünmesine yardımcı olan bir oje uygulamasıdır. Tırnakta oluşturduğu hoş ve sade görünümünden dolayı tercih sebebi olan french oje son zamanlarda oldukça popüler oldu. Artık gelinler bile düğün ojesi olarak french ojeyi tercih etmektedir. “Tırnaklarım kısa ve oje sürünce kötü duruyor” diyenler üzülmesin çünkü french oje kısa tırnaklar için de oldukça güzel ve popüler bir seçenek. Hem evinizde yapabileceğiniz hem de asla modası geçmeyecek olan bir oje türüdür. French oje sürmek biraz zahmetli olsada de sonuçlarını görünce bu zahmete değdiğini düşüneceksiniz. Şimdi de tırnağınızda harikalar yaratmak için french oje tekniğini keşfedelim.

 1. French oje öncesi tırnak bakımı nasıl yapılır?
 2. French oje sürme yöntemleri ?
 3. Özüm Sabay’ın French Oje Sürme Taktikleri
 4. French oje nasıl sürülür ?
 5. French için hangi renk oje kullanmalıyım?
 6. Evde French Oje Nasıl Yapılır?

5 ADIMDA FRENCH OJE ÖNCESİ TIRNAK BAKIMI

 1. Öncelikle tırnağınızda oje var ise, ojelerinizi dikkatli bir şekilde çıkarın. French ojede şeffaf bir görünüm elde edildiği için tırnağınızda kalan oje kalıntıları görünecektir. Kendinize uygun aseton seçimi yapın ve ojelerinizi temizlerken oldukça titiz davranın. Bu sırada asetonsuz oje çıkarıcıların olduğunu ve denemek isteyebileceğinizi hatırlatmak isteriz.
 2. Tırnaklarınızı düz bir şekilde kesin. Tırnaklarınızda basık bir görünüm oluşturmaya çalışın, hepsi eşit uzunlukta olmalı. Çok kısaltmamaya dikkat edin.
 3. Tırnaklarınızın düz veya yuvarlak, hangi görünümünü seviyorsanız bir törpü yardımı ile tırnaklarınızı şekillendirin. Tırnaklarınızın pürüzsüz olduğundan emin olun.
 4. Bir kaseyi ılık su, süt veya zeytinyağı ile doldurun (Genellikle ılık su tercih ediyoruz ama tercih size kalmış.). Bu işlemden sonra ellerinizi yaklaşık üç dakika boyunca kasenin içinde bekletin. Böylece tırnaklarınız kuru ciltten ve kirden arınacak, sürdüğünüz ojenin ömrünü uzatacaktır. Aynı zamanda da etlerinizi yumuşatacak ve yumuşayan tırnak etleriniz ile tırnak diplerinizi itmek kolaylaşacaktır.
 5. Yumuşayan tırnak etlerinizi geri itin. Bu işlemi yapmak için bir kütikül itici (tırnak eti itici) kullanabilirsiniz. Tırnak etlerinizi yavaşça geriye doğru itin. İsteğe bağlı olarak da bu işlem öncesi kütikül yağı kullanabilirsiniz ama bu yağı çok fazla sürmemeye özen gösterin. Çok fazla sürülmesi sonucunda tırnaklarınızın kırılmasına sebep olabilirsiniz.

4 ADIMDA FRENCH OJE SÜRME TEKNİĞİ

French ojenin ilk adımı soluk pembe, krem veya şeffaf oje uygulamaktır. Dilediğiniz ojeyi seçtikten sonra tüm tırnaklarınıza eşit ve düzgün bir şekilde ojeyi sürün. Tırnaklarınızın kuruduğundan emin olduktan sonra ikinci katı sürün.

Tercih ettiğiniz french oje sürme yöntemi ile tırnaklarınızın uç kısmına hilal şeklinde beyaz oje sürün.

Beyaz oje kuruduktan sonra seçtiğiniz bir rengi tırnaklarınızın üstüne sürün. Bu renk sizin seçiminize kalmıştır ama açık soft ve şeffaf renkler daha güzel bir görünüm sağlayacaktır.

Son olarak tırnaklarınız kuruyunca üstünden şeffaf oje ile geçin.

Özüm Sabay’ın French Oje Sürme Taktikleri

FRENCH OJE SÜRME YÖNTEMLERİ

Bant Kullanma: En çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Bandı tırnağınızın ucunda boşluk kalacak şekilde etrafına yapıştırın ve sonra beyaz ojeyi uygulayın. Bunu yara bandı veya lastik bant ile de yapabilirsiniz.

French Oje Seti: Birçok kozmetik mağazasında kolaylıkla bulabileceğiniz, içerisinde tırnak ucunuz için yapışkanlı bantlar bulunduran bu set ile french oje sürmek yine kolay hale geliyor.

Sünger Yöntemi: Bir miktar beyaz ojeyi süngere sürün ve tırnağınızın uç kısmını dikkatli bir şekilde süngere bastırıp çekin. Beyaz görünümü sağlamış olacaksınız. Sünger yöntemleri profesyonel olarak dha çok tercih edilmektedir ve tırnaklar için özel sünger tipleri bulunmaktadır.

French Kalemi ve French Yüzüğü: Kozmetik ürünü satan markalarda kolaylıkla bulabileceğiniz bu kalem ve yüzük ile french oje sürmek oldukça basit hale geliyor, denemek isteyebilirsiniz.


French için hangi renk oje kullanmalıyım?

French ojede gök kuşağı renklerini bile kullanabilirsiniz. Öncelikle uç kısımlara beyaz yerine farklı renkler kullanabileceğiniz gibi. Eğer etkileyici bir görünüm istiyorsanız sim tozlu bordo renkli bir oje deneyiniz.

Evde French Oje Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda size evde french oje nasıl sürebileceğiniz konusunda tüm detayları anlattık. Aklınıza takılan sorularınız instagram hesabımızdan (@makyajmaster_com) dm atıp sorabilirsiniz.

Lip Gloss Nasıl Kalıcı Olur?

Lip Gloss Nasıl Kalıcı Olur?

Lip gloss Türkçesi ile dudak parlatıcısı, günümüz de en çok kullanılan makyaj malzemelerindendir. Lip gloss temel olarak: dudakların daha parlak…
Sonbaharda Ten Renginize Göre Ruj Seçimi

Sonbaharda Ten Renginize Göre Ruj Seçimi

Her mevsimin bir rengi vardır ve her kadın dudaklarında 4 mevsimi taşımaktadır. Yarısına gelmişken sonbaharda ten renginize göre ruj seçiminden…
Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen makyaj günlük olarak tercih edilmese de özel günlerde ve fotoğraf çekimlerinde kusursuz görünüm için kullanılır. Cilt kusurlarını kapatıp porselen…
Cilt Bakımında Alfa-hidroksi asitler - AHA'lar nedir?

Cilt Bakımında Alfa-hidroksi asitler - AHA'lar nedir?

Alfa-hidroksi asitler (AHA’lar), çeşitli cilt bakım ürünlerinde kullanılan bir grup bitki ve hayvan kökenli asitdir. Bu cilt bakım ürünleri arasında…