Skip to content

Siyah Gözler için Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Siyah Gözler için Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Siyah gözler kahverengi gözlerden farklıdır, çünkü büyük miktarda melanin içerirler. Melanin bu gözlerin siyaha çok yakın bir renk olarak görünmesini sağlar. Çoğu insana göre, siyah göz rengi kişiye büyüleyici ve gizemli bir görünüm verir. Sadece görünüş olarak değil, aynı zamanda güçlü bir kişiliğin yansımasıdır.

Bilindiği gibi siyah hemen hemen her şeyle uyumlu bir renktir. Söz konusu göz makyajı olunca da aynı uyumluluk sağlanmaktadır. Bu da neredeyse tüm renkleri kullanarak gözlerinizi ortaya çıkabilirsiniz anlamına geliyor.

Bakışlarınızı Aydınlatın

Siyah gözleriniz varsa, gözlerinizi ön plana çıkarmak için parlak tonlarda farlar kullanarak bakışlarınızı aydınlatabilirsiniz. Gözünüzün kenarlarına altın, bakır, bronz ve gümüş gibi renklerle gölgelendirme yapabilirsiniz. Gündüz makyajı için parlak tonlar siyah gözlerinizi mükemmel gösterecektir.

Kısa sürede etkili ve derin bakışlar elde etmek istiyorsanız koyu renklerle de oynayabilirsiniz. Siyah gözleriniz için, mürdüm, mavi, gri veya orman yeşili tonlarını da kullanabilirsiniz. Tabii ki siyah far da kullanabilirsiniz, ancak aşırıya kaçmayın.

Siyah Gözler için Kalem ve Rimel Seçimi


Siyah gözlerinizi vurgulamak için size gizem ve çekicilik katacak klasik siyah kaleme ek olarak hem gündüz hem de akşam için kullanılabilecek aynı renkte hacim veren bir rimele güvenebilirsiniz. Dikkatleri üzerinize çekmek istiyorsanız, kahverengi rimel ile tamamlamak üzere gözlerinizin iç kısmına mavi veya mürdüm renginde kalem uygulayın.


Göz kalemi için aşırıya kaçmaktan korkmayın. Siyah gözlerin büyüleyici cazibesinin cesur bir makyajla güçlendirilmesi gerekir. Bu yüzden eyelinerdan vazgeçmeyin. Mavi, mor, kahverengi ve siyah tonlarında eyeliner kullanabilirsiniz.

Siyah Gözlere Doğal Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır

  • Cildiniz için baz kullanarak göz altınızdaki koyu halkaları kapatın.
  • Yüzünüzü aydınlatacak, ten renginizden bir ton açık fondöten kullanın
  • Göz farınızı, size en uygun rengi seçebilirsiniz.
  • Gözlerinizin hatlarını öne çıkarmak için siyah veya kahverengi kalem tercih edebilirsiniz.
  • Gözünüze ışıltı vermek için, göz pınarınıza yakın iç kısma şampanya renginde kalem uygulayın.
  • Kirpiklerinize hacim veren rimel siyah gözleriniz için doğru seçim olacaktır.

Son Moda Siyah Göz Makyajı

Siyah gözlerin doğuştan gelen cazibelerini vurgulamak için, şüphesiz her zaman moda olan klasik dumanlı göz tercih edebilirsiniz. Duman etkisi oluşturmak için ten ve saç renginize uygun altın veya bronz tonları seçebilirsiniz.

Metalik ya da neon renklerde farınızı gözlerinizin hem üst hem de alt hatlarına uygulayabilirsiniz. Göz makyajınızı, tercihen uzun ve hacimli bir eyeliner çizgisiyle tamamlayın. Bu makyajla etkileyici gözler garanti edilecektir.

Lip Gloss Nasıl Kalıcı Olur?

Lip Gloss Nasıl Kalıcı Olur?

Lip gloss Türkçesi ile dudak parlatıcısı, günümüz de en çok kullanılan makyaj malzemelerindendir. Lip gloss temel olarak: dudakların daha parlak…
Sonbaharda Ten Renginize Göre Ruj Seçimi

Sonbaharda Ten Renginize Göre Ruj Seçimi

Her mevsimin bir rengi vardır ve her kadın dudaklarında 4 mevsimi taşımaktadır. Yarısına gelmişken sonbaharda ten renginize göre ruj seçiminden…
Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen makyaj günlük olarak tercih edilmese de özel günlerde ve fotoğraf çekimlerinde kusursuz görünüm için kullanılır. Cilt kusurlarını kapatıp porselen…
Cilt Bakımında Alfa-hidroksi asitler - AHA'lar nedir?

Cilt Bakımında Alfa-hidroksi asitler - AHA'lar nedir?

Alfa-hidroksi asitler (AHA’lar), çeşitli cilt bakım ürünlerinde kullanılan bir grup bitki ve hayvan kökenli asitdir. Bu cilt bakım ürünleri arasında…