Skip to content

Yeşil Gözlere Makyaj Nasıl Yapılır?

Yeşil Gözlere Makyaj Nasıl Yapılır? 1

Göz makyajının temel kuralı, gözünüzün renkli kısmındaki tonlara yani iris rengine göre doğru renkleri seçmektir.Yeşil gözler inkar edilemeyecek çekiciliğe sahip bir göz rengidir. Doğru tamamlayıcı renklerle tüm dikkatleri gözünüze çekebilirsiniz. Gelin yeşil gözler için makyaj nasıl yapılır , hangi renkler bu renk gözler için uygundur birlikte görelim.

Yeşil Gözler İçin Makyaj Nasıl Yapılır :  Far seçiminde renkler

Hem göz makyajı hem de ruj açısından mükemmel makyaj elde etmenin temel kurallarından biri, hangi renklerin bizim için iyi olduğunu anlamaktır. Doğru renkleri seçmek, yüzümüzün parlak ve uyumlu görünmesini sağlayacak ve yeni bir ışık verecektir Far seçiminde öncelliğiniz yeşil gözlerinizi vurgulayarak göz renginizin gücünü ton olarak arttırmaktır. Bunun için iris renginizin tonlarına göre seçim yapabilirsiniz.

Maviye çalan yeşil gözleriniz varsa, kahverengi, kırmızımsı, kiremit, somon, turuncu tonları olan göz farlarına odaklanabilirsiniz.

Kahverengine dönen ya da elamsı yeşil gözleriniz varsa bu durumda patlıcan moru, mürdüm rengi, şeker pembesi, orman yeşili gibi renklerde daha soğuk gölgelendirmeler yapabileceğiniz tonları tercih edebilirsiniz.

Zümrüt yeşili gözleri olanlar için olmazsa olmaz renkler, şeftali rengi, bordo, fuşya, açık yeşil, metalik ya da altın renkleri olan far paletlerini tercih edebilirsiniz.

Yeşil Gözlere Makyaj Nasıl Yapılır? 2

Yeşil Gözler İçin Makyaj Nasıl Yapılır : Yeşil gözlerde mor rengin etkisi

İyi bir yüz tabanı oluşturduktan sonra hem günlük hem de özel günlerinizde uygulayabileceğiniz mürdüm rengini kullanabilirsiniz. Yeşil gözlerinizi ön plana çıkarmak için mor mükemmel bir renktir, çünkü gözünüzün zıt rengidir. Gideceğiz yere göre menekşe, patlıcan, leylak, mürdüm gibi mor rengin tonlarını kullanabilirsiniz.

Göz kapağınıza ve alt kirpiklerinizin çizgisine yakın mürdüm rengi farı uygulayın. Rengi, gözünüzün yarısına kadar getirin, yumuşak bir dokunuşla göz hizanızda uzatın.Kesik kesik kalmamasına dikkat edin. Sonra aydınlatıcı ışık noktaları oluşturmak için gözünüzün iç köşesine ve  kaş kemerinize ten renginde bir göz farı ile dokunun.

Yeşil Gözler İçin Makyaj Nasıl Yapılır : Göz kalemi ve rimel seçimi

Göz kalemi ve rimel için, ekstra özen göstermelisiniz. Yeşil gözler koyu renklerle ön plana çıkartılabilir, ancak  yoğun ve stratejik renkleri tercih etmelisiniz.

Siyah göz kalemi ya da eyeliner hatlarınızı sertleştirir, daha yumuşak bakışlar için kahverengi ve gri tonlarında göz kalemi kullanabilirsiniz. Daha doğal ve yumuşak kirpikler için yine kahverengini tercih edebilirsiniz.

 Çerçeveli yeşil gözler

Yeşil gözleriniz için gözlük kullanıyorsanız gözlerinizi öne çıkarmak için gözlüğünüzün çerçevesine ve rengine dikkat edin. Bej ve kahverengi gibi doğal tonlara sahip çerçeveleri tercih edin veya sadece camları olan veya tamamen şeffaf bir çerçeve seçin. Böylece, gözlerinizin rengi çerçevenin rengiyle örtülmeyecek ve bakışlarınız etkileyici olacaktır!

Lip Gloss Nasıl Kalıcı Olur?

Lip Gloss Nasıl Kalıcı Olur?

Lip gloss Türkçesi ile dudak parlatıcısı, günümüz de en çok kullanılan makyaj malzemelerindendir. Lip gloss temel olarak: dudakların daha parlak…
Sonbaharda Ten Renginize Göre Ruj Seçimi

Sonbaharda Ten Renginize Göre Ruj Seçimi

Her mevsimin bir rengi vardır ve her kadın dudaklarında 4 mevsimi taşımaktadır. Yarısına gelmişken sonbaharda ten renginize göre ruj seçiminden…
Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen makyaj günlük olarak tercih edilmese de özel günlerde ve fotoğraf çekimlerinde kusursuz görünüm için kullanılır. Cilt kusurlarını kapatıp porselen…
Cilt Bakımında Alfa-hidroksi asitler - AHA'lar nedir?

Cilt Bakımında Alfa-hidroksi asitler - AHA'lar nedir?

Alfa-hidroksi asitler (AHA’lar), çeşitli cilt bakım ürünlerinde kullanılan bir grup bitki ve hayvan kökenli asitdir. Bu cilt bakım ürünleri arasında…