Skip to content

FONDÖTEN NASIL SÜRÜLÜR?

Fondöten sürmek çok kolaydır. Fondöten uygulamadan önce cildinizi temizlediğinizden ve cildinize gerekli bakımı yaptığınızdan emin olmalısınız. Aşırı sürdüğünüzde pulpul olabileceği gibi az sürdüğünüzde istediğiniz görünümü yakalayamayacağınız bir makyaj malzemesi olan fodötenin kullanımını aslında çok basit.

Adım 1 – Cildinizi Temizleyin

https://ntg-catalog.imgix.net/products/6802810_nocolor_0.jpg?w=1200&h=1443&sfrm=jpg&fit=crop
Yüz Temizleyici

Fondöten sürmeden önce ilk yapılması gereken yüzünüzü temizlemektir. Bir düşünün, gece boyunca biriken yağ, kir ve önceki makyajınızdan kalma birikintiler. Bunlardan kurtulmak için temizleme suyuna batırılmış bir pamuk yardımıyla yumuşakça yüzünüzü silin.

Adım 2 – Cildinizi Nemlendirin

moisturizer ile ilgili görsel sonucu
Nemlendirici

Fondötenler kuru ve pullu görüntü konusunda kötü bir üne kavuşuyor. Ama fondötenleri bu üne kavuşturan %99 kullanıcı hatası. En ağır mat fondötenler bile yumuşak ve doğal görünebilir. Tabi ki cildinizi iyi bir nemlendiriciyle hazırlayıp nemlendirirseniz.

Yüzünüzü temizledikten sonra, ince bir tabaka nemlendiriciyle hafifçe masaj yapın ( göz kapaklarınıza bunu yapmayın). Yüzünüzde 5-10 dakika nemlendiricinin emilmesini bekleyin.

Adım 3 – Uygulama Zamanı

FONDÖTEN NASIL SÜRÜLÜR? 1
Likit Fondöten

Kendi cilt tipiniz ve renginize uygun, tercihen kremsi yapıda olan, orta kapatıcılıkta bir fondöten ile başlayın. İki pompa fondöteni avcunuza sıkın ve fondöten fırçasıyla yüzünüze ,hafif hafif vurarak, uygulayın.

Uygulamaya yüzünüzün ortasından başlayın ve kenarlara doğru azaltarak ilerleyin. Mükemmel görünmediği için çekinmeyin henüz o aşamaya gelmedik.

Adım 4 – Voila! Mükemmel!

Şimdi mükemmelleşme zamanı… Nemli bir makyaj süngeri alın( fazla suyu almak için bir havlu kağıtla sıkabilirsiniz), ve ufak hafif darbelerle, leke yapmadan ve yüzünüze sürtmeden, süngerin kenarıyla fondöteni yüzünüzde kaybolana kadar eritin.

Süngerin sivri ucunu burnunuzun ve gözlerinizin kenarları için kullanın.

FONDÖTEN NASIL SÜRÜLÜR? 2
Makyaj Uygulaması

Adım 5 – Ufak Dokunuşlar Yapalım

FONDÖTEN NASIL SÜRÜLÜR? 3
Çene aknesi

Eğer akne izlerinin veya kırmızılığın geçmemesiyle ilgili bir tereddütünüz varsa. Çekinmeden işaret parmağınıza kapatıcınızdan bir damla alın ve yüzünüze bu bölgelere küçük vuruşlarla uygulayın. 4-5 dakika kadar bekledikten sonra makyaj süngerinizle , yine ufak vuruşlar yaparak, fondöten ile karışmasını sağlayın.

Adım 6 – Sabitleme Zamanı

FONDÖTEN NASIL SÜRÜLÜR? 4
Pudra fırçaları

Akşama doğru fondöteninizin kaymasını önlemek için T bölgenize şeffaf toz pudra uygulayın(toz sabitleyici). T bölgeniz en hızlı yağlanan bölgedir.

Ardından kocaman, şişkin bir fırçaya pudranızdan alın ve tüm yüzünüze alnınızdan başlayarak, burnunuza ve sonrada çenenize yuvarlaklar çizerek uygulayın.

Lip Gloss Nasıl Kalıcı Olur?

Lip Gloss Nasıl Kalıcı Olur?

Lip gloss Türkçesi ile dudak parlatıcısı, günümüz de en çok kullanılan makyaj malzemelerindendir. Lip gloss temel olarak: dudakların daha parlak…
Sonbaharda Ten Renginize Göre Ruj Seçimi

Sonbaharda Ten Renginize Göre Ruj Seçimi

Her mevsimin bir rengi vardır ve her kadın dudaklarında 4 mevsimi taşımaktadır. Yarısına gelmişken sonbaharda ten renginize göre ruj seçiminden…
Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen makyaj günlük olarak tercih edilmese de özel günlerde ve fotoğraf çekimlerinde kusursuz görünüm için kullanılır. Cilt kusurlarını kapatıp porselen…
Cilt Bakımında Alfa-hidroksi asitler - AHA'lar nedir?

Cilt Bakımında Alfa-hidroksi asitler - AHA'lar nedir?

Alfa-hidroksi asitler (AHA’lar), çeşitli cilt bakım ürünlerinde kullanılan bir grup bitki ve hayvan kökenli asitdir. Bu cilt bakım ürünleri arasında…