Skip to content

Sonbaharda Ten Renginize Göre Ruj Seçimi

Her mevsimin bir rengi vardır ve her kadın dudaklarında 4 mevsimi taşımaktadır. Yarısına gelmişken sonbaharda ten renginize göre ruj seçiminden bahsetmek istedik. Bakalım kadınların sonbaharı dudaklarında nasıl taşıyor?

Sonbaharda Ten Renginize Göre Ruj Seçimi

Her insanın ten rengi farklıdır. Hatta aynı renge sahip tenlerde ton farklılıkları olmaktadır. Bu farklılık sadece fondöten numaranıza değil rujunuzun numarasına da etki etmektedir. Genel olarak bakıldığında sonbahar sararmış yapraklar, puslu ve çoğunlukla yağmurlu havalar demektir. Bundan dolayı koyu renkli bir ruj sürmeniz bu sararmış ve puslu havaya canlılık katacaktır. Özellikle kırmızı ve bordo rujlar oldukça çarpıcı bir etki yaratacaktır. Şimdi bu canlılık vurgusunu ten renklerine göre yorumlayalım.


Beyaz tenli kadınlar ciltlerini hareketlendirecek bir hamle yapıp: siyah vişne veya L’Oreal Paris Tasty Ruby bir ruj ile olacaktır. Bu renkler sonbahar için bir tık düşük kalabilir burada da hiç tereddüt etmeden mor rengi tercih edebilirler.


Kumral tene sahip kadınlar için en ideal renklerden biri de turuncudur. Sonbaharda güne karanlık bir havada başlarken, sonbaharın renkleri sarı ve turuncunun en canlı tonları ile günü renklendirebilirsiniz.


Esmer tenli kadınlar için kırmızı rujun zaten vazgeçilmez olduğunu düşünüyoruz. Kırmızı çoktan sizin vazgeçilmeziniz olmuş olabilir. Mat ve likit bir ton tercih edebilirsiniz. Maybelline New York’un Likit Mat Rujlarından SuperStay Matte Ink Liquid Lipstick 20 ile cilt renginizi ve kendinizi ortaya çıkarabilirsiniz.


Bronz ten rengine sahip kadınlar ise mürdüm rengi bir ruj ile adeta sonbahara meydan okuyacaktır. Bunun yanı sıra bordo ve mor renkleri de tercih edebilirsiniz. Özellikle Ekim gecelerini mor rujlarınızla farklılaştırabilirsiniz.


Buğday ten rengi kumrallıktan çok uzak olmayan bir ten rengidir. Pembe – kırmızı karışımı bir ruj ile son bahar günlerine renk katabilirler. Şeftali rengi mat ruj da bence çantalarından ayırmamaları gereken bir rujdur. Çünkü buğday rengi yapılarını şeftalinin pastel tonları ile oldukça güzel yansıtacaktırlar.


Ekim ayına girmişken sonbaharda ten renginize göre ruj seçimi kriterlerinizi konuşmamız gerekirdi. Oldukça solgun olan bu mevsimi bir de ruj seçimlerimiz ile canlandırabiliriz. Artık, sararan yapraklara ve puslu havaya çarpıcı rujunuzla ben buradayım diye bağırmanın zamanı. Tenler farklı olsa da sonbahar ve getirileri aynı.

Lip Gloss Nasıl Kalıcı Olur?

Lip Gloss Nasıl Kalıcı Olur?

Lip gloss Türkçesi ile dudak parlatıcısı, günümüz de en çok kullanılan makyaj malzemelerindendir. Lip gloss temel olarak: dudakların daha parlak…
Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen makyaj günlük olarak tercih edilmese de özel günlerde ve fotoğraf çekimlerinde kusursuz görünüm için kullanılır. Cilt kusurlarını kapatıp porselen…
Cilt Bakımında Alfa-hidroksi asitler - AHA'lar nedir?

Cilt Bakımında Alfa-hidroksi asitler - AHA'lar nedir?

Alfa-hidroksi asitler (AHA’lar), çeşitli cilt bakım ürünlerinde kullanılan bir grup bitki ve hayvan kökenli asitdir. Bu cilt bakım ürünleri arasında…
TEN RENGİNİZE UYGUN SAÇ RENGİ SEÇİMİ NASIL YAPILIR?

TEN RENGİNİZE UYGUN SAÇ RENGİ SEÇİMİ NASIL YAPILIR?

Saç renginizi değiştirmek istiyorsunuz ama teninize uyup uymayacağına karar veremiyorsunuz. O zaman bu yazımızda saç rengi seçimi nasıl yapılır anlatıyoruz.…