Skip to content

Kahverengi Gözler için Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Kahverengi gözler, etkileyicidir,  derin bakışlara sahiptir ve neredeyse her türlü makyaj için uygundur. Dünya üzerinde en yaygın göz rengidir, ancak tabii ki her kahverengi göz aynı tonda değildir. Kahve rengi gözler için süper etkileyici günlük makyaj yapmak daha kolaydır.

Kahverengi gözlere sahipseniz biraz pratik yaparak doğal görünümlü bir makyaj yapabilirsiniz.  Özellikle günlük makyajda, hangi tonların kahverengi gözlerle en iyi şekilde eşleştiğini ve bu renklerin nasıl kullanılacağını bilmek önemlidir. Kahverengi gözlere sahipseniz hafif bir makyaj sizi çok zarif gösterecektir. Doğru makyajı bulmak ve uygulamak için birkaç ipucuna ihtiyacınız olabilir.

Hafif, Kolay ve Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Kahverengi Gözler için Günlük Makyaj Nasıl Yapılır? 1

Kahverengi gözler için gündüz makyajı ile sade ve doğal bir görünüm yaratmak , doğal güzelliğinizi göstermek için önemlidir. En popüler makyajlardan biri şüphesiz,  kahverengi tonlarda üç farklı göz farı seçerek elde edebileceğiniz dumanlı bir göz makyajıdır.

  1. Göz makyajınıza gözünüzün dış kısmında bir gölge oluşturarak başlayın.
  2. Gölgelendirme için koyu kahve tonlarında bir göz farı kullanabilirsiniz.
  3. Gölgeleme fırçası kullanarak biraz derinlik katın.
  4. Daha sonra tüm göz kapağınıza renkli bir göz farı uygulayın.
  5. Görünümünüzü aydınlatmak için göz pınarlarınıza yakın yere şampanya rengi göz farı ile ufak dokunuşlar yaparak ışıltılı verin.
  6. Kahverengi ya da siyah rimel kullanarak makyajınızı tamamlayın.

Kahverengi Gözlere Makyaj Yaparken Hangi Renkler Uygundur?        

Kahverengi Gözler için Günlük Makyaj Nasıl Yapılır? 2

Kahverengi gözlerde doğal bir makyaj yapmak için sıcak renkleri kullanmalısınız.  Kahverenginin tüm tonları, hardal renginden kiremit tonlarına kadar çeşitli toprak renklerini uygulamakta özgürsünüz. Gözlerinizin iç kısımlarını aydınlatmak ve göz kapağınızı daha parlak hale getirmek için kum rengi ve şampanya tonlarında göz farı kullanabilirsiniz.

Koyu renk gözler çok yönlüdür. Dolayısıyla kullanabileceğiniz renk yelpazesi  de aynı şekilde geniştir. Ancak tüm makyaj kombinasyonlarında olduğu gibi, en iyi renkler kontrast oluşturan ve göz bebeğinizi vurgulayan renklerdir.  Kahverengi gözler için mavi , mürdüm rengi, yeşil ve mor renkleri önerebiliriz. Koyu kahverengi gözler için ise altın, bronz, pas rengi ve toprak renklerini ekleyebiliriz.

Kahverengi Gözlere Uygun Olmayan Renkler Hangileridir?

Kahverengi Gözler için Günlük Makyaj Nasıl Yapılır? 3

Kahve rengi gözler için tüyolarımızın eksiksiz olması için kaçınılması gereken renkleri de önermemiz yerinde olacaktır. Bu yüzden kahverengi gözlerinizi yorgun gösterecek gri tonlarına, aynı zamanda biraz soğuk bir etki yaratan pembe ve pastel renklere dikkat etmenizi öneririz. Ayrıca kahverengi farınızın tonunu da dikkatlice seçin. Farınızın tonu, göz renginiz ile birebir aynı renginde olmamalıdır.

Rimelinizi kirpiklerinizin rengine göre seçebilirsiniz. Siyah en çok kullanılan renktir, ancak açık kirpikleriniz varsa kahverengi de kullanabilirsiniz. Renkli rimelleri seviyorsanız, mavi veya yeşil deneyebilirsiniz.

Göz Şeklinize Dikkat

Kahverengi Gözler için Günlük Makyaj Nasıl Yapılır? 4

Kahverengi gözler için günlük makyajyaparken göz şeklini de dikkate alarak göz makyajı yapılması önemlidir.

Büyük kahverengi gözler için makyaj

Göz şekliniz büyük, göz renginiz kahverengi ise, gözün daha küçük görünmesine yardımcı olan koyu ve yoğun renklere odaklanmalısınız. Göz renginizin tonlarına göre, koyu kahverengi, patlıcan tonları ve bu yazın moda rengi olan altın renginde göz farları kullanabilirsiniz. Rimelinizi sadece üst kirpiklerinize uygulamanızı öneririz.

Küçük kahverengi gözler için makyaj

Küçük ve kahverengi gözler için günlük makyaj parlak olmalıdır. Gözünüzü biraz daha iri göstermek için net tonlardan yararlanabilirsiniz. Rimel küçük gözler için önemlidir, mutlaka kullanmalısınız.  Gözünüzün dış köşesine biraz koyu bir göz farı uygularken, fırçanızla hassas dairesel hareketler yaparak soluklaştırmak bakışlarınızı belirginleştirmeye yardımcı olabilir. Kahverengi ve küçük gözler için tercih edilen renkler kayısı, krem, vanilya ve bronzdur.

Lip Gloss Nasıl Kalıcı Olur?

Lip Gloss Nasıl Kalıcı Olur?

Lip gloss Türkçesi ile dudak parlatıcısı, günümüz de en çok kullanılan makyaj malzemelerindendir. Lip gloss temel olarak: dudakların daha parlak…
Sonbaharda Ten Renginize Göre Ruj Seçimi

Sonbaharda Ten Renginize Göre Ruj Seçimi

Her mevsimin bir rengi vardır ve her kadın dudaklarında 4 mevsimi taşımaktadır. Yarısına gelmişken sonbaharda ten renginize göre ruj seçiminden…
Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen makyaj günlük olarak tercih edilmese de özel günlerde ve fotoğraf çekimlerinde kusursuz görünüm için kullanılır. Cilt kusurlarını kapatıp porselen…
Cilt Bakımında Alfa-hidroksi asitler - AHA'lar nedir?

Cilt Bakımında Alfa-hidroksi asitler - AHA'lar nedir?

Alfa-hidroksi asitler (AHA’lar), çeşitli cilt bakım ürünlerinde kullanılan bir grup bitki ve hayvan kökenli asitdir. Bu cilt bakım ürünleri arasında…