Skip to content

6 ADIMDA NEMLİ VE IŞILTILI GÖRÜNÜM

Günümüzde “bugün böyle uyandım” trendi gittikçe popüler olmasıyla birlikte, subtle glow aydınlatıcılar ve yüz kusursuzlaştırıcı ürünler odak noktası oldu. No-makeup makyajı, aslında aydınlatıcıyı yüzün çıkık noktalarına uygulamaktan ibaret olan dew-strobing ya da doğal makyaj olarak bilinen bu trend alttaki öğretici aşamalarla birlikte herkeste işe yarıyor gibi görünüyor.

6 ADIMDA NEMLİ VE IŞILTILI GÖRÜNÜM 1

 1.Adım:

Hafif bir fondöten ya da BB kremi tüm yüzünüze uygulayarak başlayın ve az bir miktar kapatıcıyı gözaltlarına ve çevresine yayın. Az miktar kapatıcıyı normalde aydınlatıcı sürdüğümüz elmacık kemiklerinin yüksek kısımlarına, kaş kemiğine ve dudak üstünün ortasına tekrar uygulayın. Bu yapıştırıcı görevi görerek uygulanan ürünlerin daha kalıcı olmasına yardım edecektir.

2.Adım:

Daha fazla ışıldamak için makyaj süngerinize birkaç damla yüz yağı damlatın ve uygulama görünmeyene kadar kapatıcınızla karıştırın.

3.Adım:

Mat bronzlaştırıcı ya da yüzünüze giden kontür ürününüzü kullanarak hafifçe elmacık kemiklerinizi, burnunuzu ve saç çizgilerinizi kontürleyin. Unutmayın az uygulamak daha doğal bir görüntü verir.

4.Adım:

Şeffaf, pigmentli aydınlatıcınızı yüzünüzün yüksek kısımlarına uygulayın ve fazla kalan tozları fırçalayın. Bu adım için Maybelline Masterchrome Highlighter ürününü tavsiye ediyoruz.

5.Adım:

Işıltınızı parlatıcı kullanarak bir üst levele çıkarın. Dudak ya da yüz parlatıcınızı parmaklarınızı kullanarak aydınlatıcının üzerine hafifçe uygulayın.Bu işlemdaha ışıltılı görünmenizi sağlar.

6.Adım:

Görünümünüzü favori renginiz olan rujla tamamlayın. Bunun için Maybelline Superstay Matte Ink’in Romantic rujunu öneriyoruz.

Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen makyaj günlük olarak tercih edilmese de özel günlerde ve fotoğraf çekimlerinde kusursuz görünüm için kullanılır. Cilt kusurlarını kapatıp porselen…
Cilt Bakımında Alfa-hidroksi asitler - AHA'lar nedir?

Cilt Bakımında Alfa-hidroksi asitler - AHA'lar nedir?

Alfa-hidroksi asitler (AHA’lar), çeşitli cilt bakım ürünlerinde kullanılan bir grup bitki ve hayvan kökenli asitdir. Bu cilt bakım ürünleri arasında…
TEN RENGİNİZE UYGUN SAÇ RENGİ SEÇİMİ NASIL YAPILIR?

TEN RENGİNİZE UYGUN SAÇ RENGİ SEÇİMİ NASIL YAPILIR?

Saç renginizi değiştirmek istiyorsunuz ama teninize uyup uymayacağına karar veremiyorsunuz. O zaman bu yazımızda saç rengi seçimi nasıl yapılır anlatıyoruz.…
Kare Yüz Tipi İçin Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Kare Yüz Tipi İçin Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Kare yüz tipi, açılı, belirgin çene ve elmacık kemikleri geniş ve kare bir alın olarak karakterize edilir. Kare yüz tipinin…