Skip to content

6 ADIMDA NEMLİ VE IŞILTILI GÖRÜNÜM

Günümüzde “bugün böyle uyandım” trendi gittikçe popüler olmasıyla birlikte, subtle glow aydınlatıcılar ve yüz kusursuzlaştırıcı ürünler odak noktası oldu. No-makeup makyajı, aslında aydınlatıcıyı yüzün çıkık noktalarına uygulamaktan ibaret olan dew-strobing ya da doğal makyaj olarak bilinen bu trend alttaki öğretici aşamalarla birlikte herkeste işe yarıyor gibi görünüyor.

6 ADIMDA NEMLİ VE IŞILTILI GÖRÜNÜM 1

 1.Adım:

Hafif bir fondöten ya da BB kremi tüm yüzünüze uygulayarak başlayın ve az bir miktar kapatıcıyı gözaltlarına ve çevresine yayın. Az miktar kapatıcıyı normalde aydınlatıcı sürdüğümüz elmacık kemiklerinin yüksek kısımlarına, kaş kemiğine ve dudak üstünün ortasına tekrar uygulayın. Bu yapıştırıcı görevi görerek uygulanan ürünlerin daha kalıcı olmasına yardım edecektir.

2.Adım:

Daha fazla ışıldamak için makyaj süngerinize birkaç damla yüz yağı damlatın ve uygulama görünmeyene kadar kapatıcınızla karıştırın.

3.Adım:

Mat bronzlaştırıcı ya da yüzünüze giden kontür ürününüzü kullanarak hafifçe elmacık kemiklerinizi, burnunuzu ve saç çizgilerinizi kontürleyin. Unutmayın az uygulamak daha doğal bir görüntü verir.

4.Adım:

Şeffaf, pigmentli aydınlatıcınızı yüzünüzün yüksek kısımlarına uygulayın ve fazla kalan tozları fırçalayın. Bu adım için Maybelline Masterchrome Highlighter ürününü tavsiye ediyoruz.

5.Adım:

Işıltınızı parlatıcı kullanarak bir üst levele çıkarın. Dudak ya da yüz parlatıcınızı parmaklarınızı kullanarak aydınlatıcının üzerine hafifçe uygulayın.Bu işlemdaha ışıltılı görünmenizi sağlar.

6.Adım:

Görünümünüzü favori renginiz olan rujla tamamlayın. Bunun için Maybelline Superstay Matte Ink’in Romantic rujunu öneriyoruz.

Lip Gloss Nasıl Kalıcı Olur?

Lip Gloss Nasıl Kalıcı Olur?

Lip gloss Türkçesi ile dudak parlatıcısı, günümüz de en çok kullanılan makyaj malzemelerindendir. Lip gloss temel olarak: dudakların daha parlak…
Sonbaharda Ten Renginize Göre Ruj Seçimi

Sonbaharda Ten Renginize Göre Ruj Seçimi

Her mevsimin bir rengi vardır ve her kadın dudaklarında 4 mevsimi taşımaktadır. Yarısına gelmişken sonbaharda ten renginize göre ruj seçiminden…
Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen makyaj günlük olarak tercih edilmese de özel günlerde ve fotoğraf çekimlerinde kusursuz görünüm için kullanılır. Cilt kusurlarını kapatıp porselen…
Cilt Bakımında Alfa-hidroksi asitler - AHA'lar nedir?

Cilt Bakımında Alfa-hidroksi asitler - AHA'lar nedir?

Alfa-hidroksi asitler (AHA’lar), çeşitli cilt bakım ürünlerinde kullanılan bir grup bitki ve hayvan kökenli asitdir. Bu cilt bakım ürünleri arasında…