Skip to content

Yeşil Kalem ile Göz Makyajı

Eskiden, göz kalemleri, çocukken çizdiğiniz renkli kalemlere benziyordu. Ahşaptan yapılmışlardı ve çok fazla seçenek yoktu. Ucu kütleşen göz kaleminizi okuldaki renkli kalemler gibi keskinleştirmek için kalemtıraş kullanmanız gerekirdi. Artık çok çeşitli göz kalemlerini bulabiliyoruz. Kalın kalemler, ince kalemler, yağlı kalemler, su geçirmez kalemler ve geniş renk seçenekleri. Bu yazımızda yeşil göz kaleminden bahsedeceğiz.

Yeşil Kalem, Gözleri Nasıl Gösterir?

Yeşil tonlarında yapılan göz makyajı göz bebeğinizin rengini yoğunlaştırır. Gözlerinizin daha parlak görünmesini sağlar. Yeşil kalem kullanarak yapılan bir göz makyajı, tüm göz tiplerinde iyi görünür. Teninize ve göz renginize uygun bir far rengi ile yeşil kalemi siz de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca yeşil kalem hem gündüz hem de gece makyajınız için çok yönlü bir renktir. Birçok farklı görünüm oluşturmak için doğru ürünleri ve uygun uygulama yöntemlerini seçmeniz yeterlidir.

Yeşil Makyaj Kim İçin Uygundur?

Yeşil kalem asla modası geçmeyen makyaj malzemeleri arasındadır. Doğru ürünü seçerseniz her yaş için uygun bir renk tonudur. Kahverengi, ela gözler ve sarışınlar için mükemmeldir. Yeşil gözlüler hiç endişe etmesin. Göz renginiz ile kontrast oluşturduğu için yeşil kalem daha az belirgin olacaktır. Siz de neon tonlarında bir yeşil kalem seçerek makyajınızı yeşil gözlerinizle mükemmel bir uyum içinde gösterebilirsiniz. Mavi gözleriniz varsa, yeşil kalem üzerine gözünüzün mavisini hatırlatan bir su yeşili göz farı kullanabilirsiniz. 

Yeşil Kalemle Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Her zaman olduğu gibi makyajınıza cildinizi pürüzsüzleştirecek bir astar ile başlayın. Yeşil tonlarında yapacağınız göz makyajı için ihtiyacınız olacak malzemeler;

  • Kahverengi göz farı
  • Altın göz farı
  • Yağlı yeşil kalem
  • Yeşil göz farı
  • Kahverengi bir kalem
  • Fırçalar
  • Rimel
Yeşil Kalem ile Göz Makyajı 1
yeşil tonlarında göz makyajı

Göz kapağınıza astardan sonra kahverengi göz farını uygulayın. Göz farı makyajınızın daha yoğun bir renk tabanına sahip olmasını ve uzun süre dayanmasını sağlayacaktır.

Düz bir fırça ile, göz kapağınızın tam ortasına dokunun ve altın rengi farınızı kahverengi göz farı ile hafifçe karıştırarak sürün.

Sonra gözün iç köşesinden dışa doğru yağlı yeşil kalem kullanarak hafifçe bir kuyruk çizerek sonlandırın.

Kalemin üzerinden, küçük bir fırça ile (yaptığınız tasarımı bozmamak için), göze parlaklık ve tazelik vermesi için çim yeşili göz farı sürün.

Gözün alt kısmı için, gözün iç kenarı boyunca kahverengi bir kalem uygulayın.

Sonra rimel uygulayarak göz makyajınızı tamamlayın.

Yeşil Kalem ile Göz Makyajı 2
göz makyajı yeşil kalem

Yeşil Tonlarında Makyaj Nasıl Tamamlanır?

Eğer esmer ve koyu bir tene sahipseniz doğal kiremit tonlarda bir allık kullanabilirsiniz. Dudaklarınız için de sıcak tonları tercih edebilirsiniz.

Sarışınsanız ve açık bir teniniz varsa, pembe bir allık ve fuşya veya yoğun pembe tonlarında bir ruj tercih etmeniz harika olacaktır.

Tabi ki isterseniz yoncalar, kristaller veya çiçekler ekleyebilirsiniz. Hayal gücünüze engel olmayın.

Lip Gloss Nasıl Kalıcı Olur?

Lip Gloss Nasıl Kalıcı Olur?

Lip gloss Türkçesi ile dudak parlatıcısı, günümüz de en çok kullanılan makyaj malzemelerindendir. Lip gloss temel olarak: dudakların daha parlak…
Sonbaharda Ten Renginize Göre Ruj Seçimi

Sonbaharda Ten Renginize Göre Ruj Seçimi

Her mevsimin bir rengi vardır ve her kadın dudaklarında 4 mevsimi taşımaktadır. Yarısına gelmişken sonbaharda ten renginize göre ruj seçiminden…
Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen makyaj günlük olarak tercih edilmese de özel günlerde ve fotoğraf çekimlerinde kusursuz görünüm için kullanılır. Cilt kusurlarını kapatıp porselen…
Cilt Bakımında Alfa-hidroksi asitler - AHA'lar nedir?

Cilt Bakımında Alfa-hidroksi asitler - AHA'lar nedir?

Alfa-hidroksi asitler (AHA’lar), çeşitli cilt bakım ürünlerinde kullanılan bir grup bitki ve hayvan kökenli asitdir. Bu cilt bakım ürünleri arasında…