Skip to content

Lip Gloss Nasıl Kalıcı Olur?

Lip gloss Türkçesi ile dudak parlatıcısı, günümüz de en çok kullanılan makyaj malzemelerindendir. Lip gloss temel olarak: dudakların daha parlak bir görünüme sahip olmasını ve dolgun bir görünüm kazanmasını sağlar. Dudak parlatıcısı (lip gloss) rujlar gibi dudak bölgesine uygulanan bir kozmetik ürünü kendisi bir ruj değildir.

Lip Gloss Nasıl Uygulanır?

Parlak rujlarla karışabilmesinin yanında, dudak parlatıcısı rujun üzerine uygulanır. Lip Gloss dudaklarınızın daha parlak görünmesini sağlarken öncesinde yapacağınız bazı işlemler sayesinde rujunuzun daha kalıcı olmasını sağlayacaktır. En büyük problemlerimiz arasında rujun kalıcı olmaması ve çok sık tazeleme gerektirmesi olduğu için bu yazıyı çok önemli yazılarımızdan birisi olarak görüyoruz. Bunun için aşağıdaki tavsiyeleri mutlaka okumalısınız. Bu sayede gün içerisinde hem parlak hem dolgun görünen dudaklarınızda; rujunuzu ve lip glossunuzu daha kalıcı bir hale getirebilirsiniz.

Kalıcı Lip Gloss İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler!

Lip Gloss kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli unsurlar bulunmaktadır. Bu önemli unsurlara özen göstermeniz doğrultusunda hem başarılı bir makyaj elde edeceksiniz hem de gün içerisinde daha uzun süreli kalıcılığı yakalayacaksınız.

  1. Lip Gloss kullanmadan önce pürüzsüz dudaklar için dudak peelingi yapmanızı öneririz. Kuru ve çatlak dudaklar da Lip Gloss kalıcılığını kaybedebilir.
  2. Ölü derilerden kurtulduktan sonra dudak nemlendiricisi ya da krem kullanarak dudaklarınızı nemlendirmelisiniz.
  3. Dudak parlatıcısı uygulamadan önce dudaklarınızı favori bir dudak kalemi ile belirginleştirmeyi biliyorsunuz. Peki dudak kalemi ile tüm dudağınızı doldurmaya ne dersiniz? İlk olarak, doğal dudak renginize veya dudak parlatıcı renginize uygun bir ton seçin.Sonrasında ruj yerine dudak kalemi kullanın. Böylelikle Lip Gloss dudak kalemine tutunacak ve daha kalıcı olacaktır.
  4. Aynı zaman da mat bir rujun üzerine de Lip Gloss kullanırsanız kalıcılığını dahada arttırma fırsatı elde edebilirsiniz. Rujunuz ile parlatıcınızın savaşmasına izin vermeyin onun yerine mat bir ruj üzerine dudak parlatıcınızı uygulayın.
  5. Fixit kullanabilirsiniz. Başta aklınıza yatmasada rujunuzu sürdükten sonra ortalama az miktarda fix it sıkıp parlatıcınızı üzerine sürebilirsiniz.
  6. Parlatıcı sürdükten sonra dudaklarınızı büzmek, eşit dağılım sağlar, ancak dudak büzme burada durmalı ve burada bitmelidir. Dudak parlatıcısını nasıl uygulayacağınız konusunda dudaklarınızı büzmek önemli bir adımdır, ancak ilk uygulamadan sonra direnmelisiniz. Dudaklarınızı ne kadar çok ovuşturursanız, parlaklığınızın dudaklarınızdan çıkması veya uzaklaşması o kadar olasıdır. Bu nedenle, daha uzun süre kalıcı parlaklık için dudak şapırdatma, sürtünme ve büzülmeyi minimumda tutun.
Sonbaharda Ten Renginize Göre Ruj Seçimi

Sonbaharda Ten Renginize Göre Ruj Seçimi

Her mevsimin bir rengi vardır ve her kadın dudaklarında 4 mevsimi taşımaktadır. Yarısına gelmişken sonbaharda ten renginize göre ruj seçiminden…
Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen makyaj günlük olarak tercih edilmese de özel günlerde ve fotoğraf çekimlerinde kusursuz görünüm için kullanılır. Cilt kusurlarını kapatıp porselen…
Cilt Bakımında Alfa-hidroksi asitler - AHA'lar nedir?

Cilt Bakımında Alfa-hidroksi asitler - AHA'lar nedir?

Alfa-hidroksi asitler (AHA’lar), çeşitli cilt bakım ürünlerinde kullanılan bir grup bitki ve hayvan kökenli asitdir. Bu cilt bakım ürünleri arasında…
TEN RENGİNİZE UYGUN SAÇ RENGİ SEÇİMİ NASIL YAPILIR?

TEN RENGİNİZE UYGUN SAÇ RENGİ SEÇİMİ NASIL YAPILIR?

Saç renginizi değiştirmek istiyorsunuz ama teninize uyup uymayacağına karar veremiyorsunuz. O zaman bu yazımızda saç rengi seçimi nasıl yapılır anlatıyoruz.…