Skip to content

Kırmızı Tonlarında Makyaj Nasıl Yapılır?

Kırmızı Tonlarında Makyaj Nasıl Yapılır?

Kırmızı tonlarında makyaj dediğimizde ilk akla gelen Marilyn Monroe’nun kırmızı dudakları olsa da şimdilerde kımızı gözler moda.  Geçmiş yıllarda moda şovlarında gördüğümüz kırmızı tonlarda makyajları artık günlük hayatımızda da görüyoruz.  Kırmızı farın yanı sıra özellikle kırmızı rimel de hem gündüz hem de gece makyajlarının gözdesi durumunda. Doğru tonlamalarla yapacağınız kırmızı tonlarında makyajınızla siz de bu çekici çılgınlığa katılabilirsiniz.

Her şeyden önce kırmızı tonlar her renk göz ve ten rengi için uygun bir makyajdır. O yüzden ten ve göz rengi ayrımı yapmadan bu sıralar popüler olan kırmızı göz farı, göz kalemi ve rimel ile neler yapabilirsiniz gelin birlikte bakalım.

kirmizi.jpg

Kırmızı göz farı ile çarpıcı bakışlar

Genel olarak, kırmızı göz farı her tipteki kadın için uygundur, ancak şüphesiz yeşil gözlü olanlar için mükemmeldir, çünkü kırmızı yeşilin tamamlayıcı rengi olarak gözleri vurgular. Mavi, ela, kahverengi, siyah gözler üzerinde de sonuç gerçekten etkileyicidir. 

Göz farı uygulamadan önce yüzünüz ve gözleriniz için bir baz oluşturun. Göz altlarınızda hafif de olsa mor halkalar varsa bunu güzelce kapatın çünkü, kırmızı göz farı ile morluklar belirginleşebilir. Nötr bir cilt yaratmak kırmızı göz farını çarpıcı yapacaktır.

Kırmızı göz farını sadece göz kapağınıza hilal şeklinde uygulayın ve daha sonra aynı tonlarda kırmızı bir kalem ile devam edin, bu şekilde vampir görünümünden uzaklaşmış olursunuz. Alt ve üst kirpiklerinizin çizgisinde siyah kaleminizle ilerleyin. Trende katılmak isterseniz kuyruklu bir eye-liner da tercih edebilirsiniz.

Unutmamanız gereken, kırmızı göz farı nötr bir renk değildir ve bu nedenle geri kalan görünümünüzü minimumda tutmak en iyisidir. Görünümünüzü tamamlarken, son derece pigmentli allıklardan veya koyu renk rujlardan uzak durun.

Kırmızı dudaklar

Sade, şık, sofistike bir görünüm arıyorsanız, kırmızı tonlarını dudaklarınıza uygulayabilirsiniz. Gözlerinize beyaz ya da bej tonların bir far ile siyah ya da kahve renginde eye-liner ve yine aynı renklerde rimel uygulayabilirsiniz. Klasik ama yine de trendi yakalamak isterseniz eye-linerınızın kuyruğunu uzatabilir ve parlak kırmızı rujunuzla makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

kirmizi-maskara.jpg

Kırmızı kirpikler

Kırmızı göz makyajı trendini, geleneksel siyah veya kahverengi maskaranızı kırmızımsı bir renk tonuyla değiştirerek de deneyebilirsiniz.

Cildinizi ve göz çevrenizi uygun renkte bir baz ile sabitleyin. Kırmızı rimelinizi gün içinde kullanacaksanız göz renginize uygun pastel renkleri tercih edebilirsiniz. Rimelinizi akşam kullanacaksanız o zaman simli metal tonlardaki farınızı göz kapağınıza ve alt kirpikleriniz hizasında gözünüzün ortasına kadar ufak dokunuşlarla uygulayın. Sonrasında da dudak renginizde bir ruj ve kırmızı rimelinizi sürebilirsiniz.

Güzelliğiniz için son bir ipucu

Kırmızı makyajınız ile saçlarınızı toplayın, mükemmel görüneceksiniz. Ayrıca makyajınız kırmızı olduğunda parlak renkler yerine düz ve tek renkte kıyafetleri tercih edin.

Lip Gloss Nasıl Kalıcı Olur?

Lip Gloss Nasıl Kalıcı Olur?

Lip gloss Türkçesi ile dudak parlatıcısı, günümüz de en çok kullanılan makyaj malzemelerindendir. Lip gloss temel olarak: dudakların daha parlak…
Sonbaharda Ten Renginize Göre Ruj Seçimi

Sonbaharda Ten Renginize Göre Ruj Seçimi

Her mevsimin bir rengi vardır ve her kadın dudaklarında 4 mevsimi taşımaktadır. Yarısına gelmişken sonbaharda ten renginize göre ruj seçiminden…
Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen makyaj günlük olarak tercih edilmese de özel günlerde ve fotoğraf çekimlerinde kusursuz görünüm için kullanılır. Cilt kusurlarını kapatıp porselen…
Cilt Bakımında Alfa-hidroksi asitler - AHA'lar nedir?

Cilt Bakımında Alfa-hidroksi asitler - AHA'lar nedir?

Alfa-hidroksi asitler (AHA’lar), çeşitli cilt bakım ürünlerinde kullanılan bir grup bitki ve hayvan kökenli asitdir. Bu cilt bakım ürünleri arasında…